V NIEDZIELA WIELKANOCNA

24. 04. 2016 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Święto – św. Marka Ewangelisty, w piątek –Święto – św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
  2. Dzisiaj po Mszach św. na prośbę Papieża Franciszka zbiórka do puszek na pomoc humanitarna dla Ukrainy.
  3. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00 w salce na plebanii.
  4. W poniedziałek dzień imienin Księdza Biskupa Marka Mendyka, polecamy dostojnego solenizanta modlitwom wszystkich parafian.
  5. W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele spotkania dla wszystkich dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  6. Spotkanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  8. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. wieczornej.
  9. Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania, światków bierzmowania i krewnych w piątek od godz. 17.00.
  10. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna Biskupa Marka Mendyka, na Mszy św. o godz. 7.00 kanoniczne przywitanie Księdza Biskupa, który całą niedzielę spędzi w naszej Parafii. O godz. 9.00 Ksiądz Biskup rozpocznie Mszę św. i wygłosi homilie w kościele św. Mikołaja, a następnie przejedzie na zakończenie Mszy św. i spotkanie z parafianami w Zabłociu. O godz. 10.30 suma parafialna w kościele parafialnym ze sprawozdaniem Księdza Proboszcza. O godz. 12.00 Msza św. w kościele parafialnym dla dzieci, zapraszamy dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, a także Dyrekcje, nauczycieli oraz pracowników Przedszkola i Szkoły Podstawowej. O godz. 15.00 Ksiądz Biskup odwiedzi Panią Franciszkę Kożuch, która 7 maja kończy 100 lat. Następnie około godz. 15.30 Ksiądz Biskup nawiedzi Cmentarz Komunalny przy ul. Sienkiewicza i pomodli się za zmarłych, zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy maja groby swoich bliskich na tym Cmentarzu. O godz. 16.30 odbędzie się Nabożeństwo majowe, a po nim spotkanie z grupami i ruchami w naszej Parafii. Zapraszamy Radę Parafialną, Żywy Różaniec, Ruch Szensztacki, Krąg Biblijny, Chór Harmonia, Scholę parafialną, Eucharystyczny Ruch Młodych, Służbę Liturgiczną, a także Orkiestrę Dętą i przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodźcu. O godz. 18.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na tę Mszę św. obok kandydatów do Bierzmowania, ich światków i krewnych, wszystkich uczniów Gimnazjum w Nowogrodźcu, Grono Pedagogiczne i pracowników Gimnazjum.
  11. Pragniemy zorganizować w naszej Parafii Pielgrzymkę na Sycylię i do Rzymu w dniach od 2 do 11 września 2016 r., koszt wyjazdu 1295 zł i 295 euro. Szczegółowy program znajduje się w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy u Ks. Krzysztofa Słabickiego.