XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20. 07. 2014 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek  – wspomn  – św. Marii Magdaleny, w środę – Święto – św. Brygidy, w czwartek – wspomn – św. Kingi, w piątek – Święto – św. Jakuba Ap, w sobotę – św. Joachima i Anny.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  3. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. wieczornej.
  4. W piątek do naszej Parafii przyjdzie grupa 5 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Idą oni ze Zgorzelca do Częstochowy i chcą u nas zatrzymać się na nocleg. Dlatego prosimy, aby przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg. Rodziny, które chcą przyjąć na nocleg pielgrzymów, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. do zakrystii potrzebujemy około 40 miejsc. W piątek o godz. 20.00 będzie Apel Jasnogórski z pielgrzymami w kosciele parafialnym.
  5. W sobotę pielgrzymi z grupy 5 Pieszej Pielgrzymki po modlitwie w kosciele parafialnym o godz. 7.00 wyruszą w dalszą drogę do Bolesławca, jeżeli ktoś chciałby pójść ten jeden etap do Bolesławca to bardzo serdecznie zachęcamy.
  6. W przyszłą niedzielę poświecenie pojazdów po Mszy św. o godz. 9.00 w kosciele św. Mikołaja, po Mszy św. o godz. 10.30 w kosciele parafialnym i po Mszy św. o godz. 12.00 w Zabłociu.
  7. W czasie wakacji w niedzielę w kościele parafialnym Msze św. są o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, a w Zabłociu o godz. 12.00, w dni powszednie w kościele parafialnym Msze św. są od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.00, a w soboty o godz. 18.00.
  8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałki i piątki od godz. 16.30 do godz. 17.30 a w środy od godz. 9.30 do godz. 10.00.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na remont dachu kościoła parafialnego. Bóg zapłać.
  10. Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na dzień 7 sierpnia (czwartek) na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej (wyjazd byłby w nocy z 6 na 7 sierpnia), można zapisywać się po Mszach św. w zakrystii, przy zapisie wpłata 60 zł.