Ogłoszenia duszpasterskie


 NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

22. 11. 2015 r. 

 

 1. W Kalendarzu Liturgicznym obchodzimy:we wtorek – wspomn – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 2. W poniedziałek w salce na plebani spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 3. Przygotowanie do Bierzmowania, w tym tygodniu spotkania w kościele: dla kl. I Gimnazjum w środę po Mszy św. wieczornej, dla kl. II Gimnazjum w czwartek po Mszy św. wieczornej, dla kl. III Gimnazjum w poniedziałek po Mszy św.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie opłatków, które będzie można nabywać w kancelarii po Mszach św. Ofiary z opłatków przeznaczone są na ubezpieczenie kościołów w naszej parafii.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.
 8. Za zmarłych w wypominkach modlimy się jeszcze w kościele św. Mikołaja: dzisiaj – kartki z ul. B. Chrobrego, w przyszłą niedzielę – kartki na których nie było adresu. Wypominki w kościele parafialnym i w Zabłociu już się zakończyły, bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć o zmarłych i za wspólną modlitwę, a także za ofiary złożone przy wypominkach.
 9. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będziemy odprawiali od drugiej niedzieli adwentu 6 grudnia do środy 9 grudnia. Poprowadzi je Ks. Zenon Wnuk, proboszcz z Brzeźnika. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu i udział w Rekolekcjach. Plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie w przedsionku
 10. Rozpoczęło się w naszej Diecezji przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Karkowe, które odbędą się w lipcu przyszłego roku. Organizatorzy poprosili o podanie informacji dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Rozpoczęły się zapisy na Światowe Dni Młodzieży, można zapisywać się w naszej Parafii po Mszach św. w zakrystii. W naszej Diecezji są dwa rodzaje tzw. pakietów: pakiet A1 – koszt 770 zł z transportem (na całe Światowe Dni Młodzieży), zaliczka 100 zł i pakiet C1 – koszt 230 zł z transportem(na dwa dni spotkania z Papieżem) zaliczka 50 zł. Zachęcamy młodzież naszej Parafii do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, ale może wziąć udział w nich każdy chętny. Prosimy o zapisywanie się do końca miesiąca. Szczegółowe informacje u Ks. Kamila.
 11. Zakończyliśmy prace przy instalacji elektrycznej w naszym kościele parafialnym, bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na remont instalacji elektrycznej, a także dziękujemy za pomoc Państwu Bujak, którzy użyczyli mieszkania dla pracowników i ufundowali cztery żyrandole w nawach bocznych, a także Panu Dariuszowi Antoniszyn, za pomoc w sprawach technicznych i formalnych z energetyką.