XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

31. 08. 2014 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomn – bł. Bronisławy, w środę – wspomn – św. Grzegorza Wielkiego.
  2. Dzisiaj Dożynki Gminne – o godz. 13.00 w kościele parafialnym Uroczysta Msza św. dziękczynna za zbiory, po Mszy św. przemarsz w korowodzie żniwnym z wieńcami na boczne boisko w Nowogrodźcu i dalsza część obchodów dożynkowych, szczegółowy program wywieszony jest na plakatach. Bardzo serdecznie w imieniu wszystkich organizatorów zapraszamy na Dożynki i w kościele, i na boisku.
  3. W poniedziałek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego, o godz. 8.00 w kościele parafialnym Msza św. dla uczniów Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego, zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wszystkich, którym na sercu leży dobro wychowania dzieci i młodzieży, do modlitwy o pomyślny nowy rok szkolny.
  4. Od wtorku powracamy do normalnego porządku Mszy św. w naszej Parafii, a więc w niedzielę Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w kościele św. Mikołaja i w Zabłociu o godz. 9.00, w dni powszedni Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  6. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Kapłańskiej, o godz. 18.00 Msza św. w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, przed południem odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. w domach, okazja do spowiedzi św. w kościele parafialnym od godz. 6.30 do 7.00 oraz od 17.00 do 18.00, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, aby skorzystać ze spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
  9. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III Szkoły Podstawowej, przed Pierwszą Komunią Świętą w przyszłą niedzielę 7 września po Mszy św. o godz. 12.00.
  10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.30 do godz. 17.30, w środę od godz. 9.00 do godz. 10.00 i w piątek od godz. 16.00 do 17.00.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na remont dachu kościoła parafialnego. Bóg zapłać.