NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

22. 05. 2016 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w wtorek – wspomn – NMP Wspomożycieli Wiernych, w czwartek –Uroczystość – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  2. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 11.00 i 18.00, w kościele św. Mikołaja i w Zabłociu o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła parafialnego wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Zapraszamy na procesję poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów, dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. w strojach komunijnych i wszystkich parafian. Procesja przejdzie, jak co roku ulicami: Kościelną, Strzelecką, Rynek, Bolesławiecką, Klasztorną i 1go Maja. Prosimy parafian, aby przygotować ołtarze na trasie procesji: ołtarz I (przy figurze św. Jana Nepomucena) – mieszkańcy ul. Ołdrzychowskiej, ołtarz II (przy ul. Klasztornej) – mieszkańcy ul. Młyńskiej, Polnej, Wrzosowej i Kościelnej, ołtarz III (przy ul. 1-go Maja) – mieszkańcy Milikowa, ołtarz IV (przy krzyżu misyjnym) – mieszkańcy Zabłocia, ul. Nowogrodzkiej i Kol. Milików. Prosimy także o ustrojenie okien domów na trasie procesji.
  5. Próba sypania kwiatów dla dziewcząt w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30.
  6. Od Bożego Ciała przez tydzień Oktawa Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  7. W przyszłą niedziele po Mszach św. zbiórka do puszek na zorganizowanie pobytu scholii Misterium z Grodna na Białorusi. Z góry składamy podziękowania za wszystkie ofiary na ten cel złożone.
  8. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę 4 czerwca, wyjazd byłby o godz. 5.30, a powrót w niedzielę około godz. 7.00. Koszt wyjazdu 70 zł., zapisy w zakrystii po Mszach św.