XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – Uroczystość – św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Miasta i Gminy Nowogrodziec,

we wtorek – wspomn – św. Ignacego Antiocheńskiego,

w środę – Święto – św. Łukasza Ewangelisty,

w piątek – wspomn – św. Jana Kantego,

w sobotę – wspomn – bł. Jakuba Strzemię.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlili się w intencji mieszkańców naszego Miasta i Gminy w związku z przypadającą w poniedziałek Uroczystością św. Jadwigi Śląskiej Patronki Miasta i Gminy Nowogrodziec.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlili się za wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z racji Święta Edukacji Narodowej. Będziemy także się modlili za zmarłych nauczycieli.
  3. Trwa miesiąc październik, Miesiąc Różańcowy, wspólny Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.30.
  4. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczestników Pielgrzymki do Częstochowy, zostanie odprawiona Msza św. zamówiona przez Pielgrzymów.
  5. We wtorek nie będzie spotkanie dla uczniów kl. III Gimnazjum.
  6. Spotkania dla dzieci kl. III przed Pierwszą Komunia Świętą w środę w salce na plebanii według wyznaczonego porządku.
  7. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  8. W środę Msza św. w intencji Rodzin Szensztackich, zapraszamy wszystkich członków Ruchu Szensztackiego na Mszę św.
  9. W piątek o godz. 18.45 w salce na Plebanii kolejne spotkanie w ramach Kursu Alpha.
  10. W sobotę 21 października Dzień Skupienia Ruchu Szensztackiego w Klasztorze Sióstr Adoratorek w Bolesławcu, rozpoczęcie o godz. 10.00.
  11. W przyszłą niedziele gościć będziemy w naszej wspólnocie Ojca Waldemara, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża. Po Mszach św. będzie można nabyć kalendarz misyjny na 2018 r. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na Misje.
  12. W sobotę 21 października wyjazd na wycieczkę do Wrocławia dla dzieci i młodzieży, zbiórka o godz. 7.50 przy Plebanii. Proszę zabrać ze sobą Legitymacje.
  13. Informujemy, że w środę 25 października organizujemy dla dzieci i młodzieży Bal Wszystkich Świętych. Prosimy o pomyśleniu o strojach na bal, przypominamy, że przebieramy się za Świętych.