XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomn – NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej.
  2. W poniedziałek we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich, którzy należą do Świętego Szkaplerza, a także tych, którzy chcieliby przyjąć Szkaplerz.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  4. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rodzin Szensztackich, zapraszamy wszystkich członków Ruchu Szensztackiego z kapliczkami Matki Bożej Pielgrzymującej na Mszę św. Pól godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona prze Ruch Szensztacki.
  5. W czasie wakacji w naszej parafii Msze św. są w następującym porządku: w niedzielę w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, w Zabłociu o godz. 12.00. W dni powszedni Msze św. w kościele parafialnym są o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od 16.30 do 17.30, w środę od 9.30 do 10.00 i w piątek od 16.30 do 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów przy kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 10.30, przy kościele św. Mikołaja po Mszy św. o godz. 9.00 i w Zabłociu po Mszy św. o godz. 12.00.
  8. Organizujemy Pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy na zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd o północy 6 sierpnia, powrót wieczorem 7 sierpnia. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii.
  9. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Diecezji Legnickiej na Jasną Górę z Księdzem Przewodnikiem Grupy 3 odbędzie się w naszym kościele parafialnym 24 lipca po Mszy św. wieczornej. W czasie spotkanie będzie można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę oraz otrzymać informacje pielgrzymkowe.
  10. W dniu 26 lipca na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy gościli w naszej Parafii pieszych pielgrzymów, którzy ze Zgorzelca będą wędrowali do Legnicy, aby tam włączyć się do głównego nurtu Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu poczęstunki dla pielgrzymów po Mszy św. Przydałoby się ciasto, kanapki oraz napoje.