Ogłoszenia duszpasterskie


 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 10. 2016 r. 

 

  1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w piątek – Święto – Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.
  2. Dzisiaj Niedziela Misyjna, rozpoczynamy tydzień modlitw za Misje.
  3. Codziennie wspólny Różaniec w naszym kościele parafialnym o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej.
  4. W środę 26 października Bal Wszystkich Świętych, o godz. 15.30 Msza św. w kościele parafialnym, następnie procesja do Szkoły Podstawowej i Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, jedyny warunek przebrać się za Świętego.
  5. Dzieci kl. III przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. w środę nie będą miały spotkań w salce, ale zapraszamy dzieci na Mszę św. i Bal Wszystkich Świętych.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  7. Spotkanie dla młodzieży kl. II Gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.
  8. W drugim tygodniu ferii zimowych organizujemy tygodniowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej Parafii. Zachęcamy do udziału, zapisy i informacje u Ks. Artura.
  9. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach, rosimy o zaznaczenie na nich adresu ofiarodawcy, ponieważ, jak co roku będziemy modlili się za zmarłych w wyznaczonym porządku ulicami.
  10. Przygotowujemy się już do Uroczystości Wszystkich Świętych, jak co roku prosimy o zatroszczenie się o groby swoich bliskich, ale także pamiętajmy o grobach opuszczonych i zaniedbanych, jest to nasze wyznanie wiary w Świętych Obcowanie. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msza św. w kościele św. Mikołaja w Nowogrodźcu z procesją na Cmentarzu będzie o godz. 9.00, Msza św. w kościele parafialnym będzie o godz. 12.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych na Cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, na Cmentarzu nowym Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 15.00.