XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18. 06. 2017 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomn – św. Alojzego Gonzagi, w piątek – Uroczystość – Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – Uroczystość – Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Do czwartku trwa Okrawa Bożego Ciała codziennie w naszym kościele parafialnym po Mszach św. wieczornych procesja Eucharystyczna wokół kościoła połączona z Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3.  Zapraszamy codziennie w Oktawie Bożego ciała dziewczęta do sypania kwiatów. Jeżeli ktoś posiada w ogródku kwiaty, prosimy o kwiaty do sypania.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 Msze św. w kościele parafialnym, a po niej Procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy wokół kościoła parafialnego. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak na Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe i wszystkich parafian.
  6. W piątek zakończenie Roku Szkolnego – o godz. 8.00 Msza św. w intencji młodzieży, nauczycieli i pracowników Gimnazjum w Nowogrodźcu, o godz. 9.00 Msza św. w intencji dzieci, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu. Zapraszamy także rodziców i krewnych do wspólnej modlitwy dziękczynnej za mijający rok szkolny.
  7. Dzisiaj na prośbę Biskupów Metropolii Wrocławskiej do puszek będą zbierane ofiary na szpital św. Ludwika w Apeppo w Syrii.
  8. Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 25 czerwca od godz. 15.00 do 22.00, na placu przy Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu przy ul. Asnyka, prosimy o fanty na Festyn. Losy na Festyn będą rozprowadzane przy kościołach w przyszłą niedzielę po Mszach św. W tym roku dochód z Festynu będzie przeznaczony na pomalowanie dachu kaplicy w Zabłociu. Bardzo serdecznie prosimy także o upieczenie ciast na Festyn. Zapraszamy wszystkich do udziału w Festynie.
  9. Biskup Legnicki z dniem 26 czerwca odwołuje z naszej Parafii Ks. Kamila Bulandę i kieruje go do Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. W przyszłą niedzielę 25 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30 podziękujemy za trzyletnia pracę i pożegnamy Ks. Kamila.
  10. W przyszłą niedzielę Odpust w Zabłociu ku czci św. Jana Chrzciciela, Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00.
  11. Odpust parafialny ku czci św. Ap. Piotra i Pawła w kościele parafialnym będziemy obchodzili 29 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
  12. Ks. Przewodnik Grupy Bolesławieckiej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej informuje, że spotkanie organizacyjne przed Pielgrzymką odbędzie się w Nowogrodźcu 22 lipca po Mszy św. wieczornej. Na spotkaniu będzie można się zapisać na Pielgrzymkę.