XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26. 06. 2016 r.

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomn – św. Ireneusza biskupa i męczennika, w środę – Uroczystość – św. Ap. Piotra i Pawła – Patronów naszej Diecezji i naszej Parafii.
  2. Codziennie do czwartku po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
  3. Dzisiaj w naszej Parafii Festyn Parafialny. Bardzo serdecznie zapraszamy od godz. 15.00 do 22.00 na plac przy Domu Dziennego Pobytu przy ul. Asnyka. W programie występy: Zespołu „Milikowianki z kapelą”, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, dzieci z Przedszkola, Zespołu Akordeonowego z Ogniska Muzycznego, Kabaretu „Grosik”, Natalii Dudziak, od godz. 19.00 zabawa taneczna przy muzyce „Kapeli z Zagajnika”. Wiele atrakcji kulinarnych oraz loteria fantowa z główną nagrodą rowerem, karcher do okien i odkurzaczem, losowanie o godz. 19.00. Losy w cenie 5 zł., można nabywać po Mszy św. przy kościele, upominki za losy do odbioru na Festynie. Ciasto na Festyn od godz. 10.00 można dostarczać do Domu Dziennego Pobytu. Dochód z Festynu chcemy przeznaczyć na wykonanie odwodnienia kościoła parafialnego.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. W środę Odpust Parafialny, uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nasze Święto Parafialne ku czci św. Ap. Piotra i Pawła. Zapraszamy poczty sztandarowe i dziewczynki do sypania kwiatów. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył Ks. Zbigniew Dyl z Gierałtowa. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść na Sumę odpustową będzie Msza św. o godz. 9.00. Ofiary składane na tacę w Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła przeznaczone są na świętopietrze.
  6. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. od godz.8.30 do 9.00 i od 17.00 do 18.00, o godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  7. Chorych w domach odwiedzimy dopiero w miesiącu wrześniu.
  8. Biskup legnicki z dniem 27 czerwca odwołuje z naszej Parafii Ks. Przemysława Burnosa, Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Przemysławowi za jego czteroletnia posługę w naszej parafii. Życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w dalszym życiu kapłańskim. Do naszej Parafii od jutra przyjdzie nowy ksiądz wikariusz, Ks. Artur Węgiel.
  9. Od jutra rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy św. w naszej Parafii. W niedzielę Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 7.00, 10.30 i 18.00 w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, a w Zabłociu o godz. 12.00. W dni powszednie Msze św. w kościele parafialny będą od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.00, a w sobotę o godz. 18.00.
  10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od 16.30 do 17.30, w środę od 9.30 do 10.00 i w piątek od 16.00 do 17.00.