Aktualności

Wakacyjna Pielgrzymka do Włoch

          WAKACYJNA  PIELGRZYMKA - BAJECZNA  TOSKANIA, TERMY I RZYM

 

ITALIA jest królową Europy, zajmuje pierwsze miejsce jako kraj - cel podróży, ale także pod względem popularności i zaufania turystów. Jest "najbardziej upragnionymi najpopularniejszym" celem podróży w Europie. TOSKANIA, to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Kwintesencja piękna natury połączona z geniuszem ludzkiego umysłu daje efekt jednego z najcudowniejszych miejsc na świecie. To kraina historyczna, łącząca w sobie czar niezliczonych zabytków, zapierających dech w piersiach widoków,   malowniczych pejzaży  i wyśmienitych win. To tutaj  znajdują się ogromne źródła naturalnej energii w postaci energii geotermalnej. Zdawali sobie z tego sprawę już Etruskowie i starożytni Rzymianie, którzy chętnie korzystali z tego dobrodziejstwa, jakim matka natura hojnie obdarzyła te ziemie. Są tacy, którzy uważają Toskanię za Italię w pigułce.

Termin :   07.07.-13.07.2024

Cena: 2 250 zł

 

1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników, wyjazd z miejsca zbiórki. Bezpośredni przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.                             

2 DZIEŃ

Przyjazd do Przejazd do FLORENCJI - stolicy Toskanii. Zwiedzanie: Kościół Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Gioachina Rossiniego; Piazza del Duomo; katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą Brunelleschiego; Wieża Giotta; Piazza Signoria; Palazzo Vecchio; Ponte Vecchio – most złotników. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 3 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: Bazylika św. Dominika, w której możemy zobaczyć flagi wszystkich siedemnastu kontrad i relikwie św. Katarzyny; Sanktuarium - dom św. Katarzyny; Fontanna Fontebranda - XIII wieczna fontanna będąca jednym z najwazniejszych źródel, które doprowadzały wodę do średniowiecznej Sieny za pomacą podziemnych korytarzy mających długość 25km; Piazza Salimbeni, na którym mieści się siedziba najstarszego banku w Europie – Banca Monte dei Paschi di Siena; Piazza Tolomei -  z pomnikiem słynnej wilczycy karmiącej bliźnięta; Duomo - Katedra sieneńska; Piazza del Campo -  słynny plac, na którym dwa razy w roku odbywa się Palio czyli wyścigi konne kontrad. Spacer ulicami Sieny. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do AREZZO - jednego z ważniejszych miast etruskich. Zwiedzanie historycznego centrum: Piazza Grande – plac miejski, otoczony średniowiecznymi domami, znany z filmu Roberta Benigniego „Życie jest piękne”. Następnie przejazd do CORTONY - uroczo położonej na pagórku Val di Chiana. Opisanej przez Frances Mayes w książce „Pod słońcem Toskanii”. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami  z zachowaną średniowieczną zabudową. Zwiedzanie: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, katedra, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do MONTALCINO pocztówkowego, uroczego toskańskiego miasteczka na wzgórzu otoczonym murami, skąd pochodzi Brunello di Montalcino – wino uważane za jedno z najlepszych (i najdroższych) we Włoszech. Spacer po centrum. Czas wolny. Następnie przejazd do VAL D’ORCIA wpisanym na listę UNESCO. Łagodne wzgórza, cyprysy, winnice, miasteczka cudnie wkomponowane w krajobraz od wieków były uwieczniane przez najsłynniejszych artystów. Cały region Val d’Orcia od 2004 roku znajduje się na liście UNESCO. Jedno z gospodarstw zostało wykorzystane w jednej z ostatnich scen w słynnym filmie „Gladiator”. Następnie przejazd do TERM SAN FILIPPO, to najgorętsze termy we Włoszech, Temperatura wody w najgorętszym miejscu przekracza 50 stopni Celsjusza. Gorąca woda termalna, spływająca po wapiennych skałach, tworzy tu prawdziwy wodospad. Strumień podąża do naturalnych basenów, a następnie do pobliskiej rzeki. Im wyżej położony basen, tym woda w nim jest cieplejsza. Najwyższe kondygnacje są przeznaczone tylko dla prawdziwych miłośników gorącej wody. Miejsce przynosi ogromne korzyści zdrowotne, a ponadto jest niezwykle urokliwe. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do RZYMU: zwiedzanie miasta: Koloseum – symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol – centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowany według projektu samego Michała Anioła, Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II; barokowy plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie „La Dolce Vita”; Piazza di Spagna, ze Schodami Hiszpańskimi – najsłynniejszymi schodami w Europie. Następnie zwiedzanie WATYKANU : Bazyliki św. Piotra ,  plac św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku św. Jana Pawła II. Czas wolny. Wyjazd do kraju.

7DZIEŃ

Powrót do Polski.

 

Świadczenia zawarte w cenie: transport; noclegi  w hotelach klasy turystycznej z basenem; śniadania i obiadokolacje wg programu (napoje płatne indywidualnie);ubezpieczenie KL+NW, bagaż, chorob przewlekłe; opieka pilota;

Cena nie zawiera: na realizację programu należy posiadać 180 €, obejmuje obowiązkowe opłaty komunalne i klimatyczne - Tassa di soggiorno; obowiazkowe opłaty za wjazdy do mias :Florencja, Siena, Arezzo, Cortona,  Montalcino, Val D’Orcia,, Terme  San Filippo, Rzym; parkingi; przejazd kolejką-Florencja; ; przejazdów metrem w Rzymie; opłaty za słuchawki obowiązujące w zwiedzanych obiektach-Watykan; opłaty za bilety wstępu do wybranych zwiedzanych obiektów: Kościół Santa Croce we Florencji; obowiązkowych opłat za lokalnych przewodników: Florencja, Arezzo, Cortona, Siena, Montalcino, Val D’Orcia,, Terme San Filippo, Rzym,Watykan; systemu Tour Guide ( jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający wygodny sposób zwiedzania); obowiązkowej opłaty na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy; innych obowiązkowych opłat  turystycznych związanych z realizacją programu za granicą.

WAŻNE!!!  Od  2024 roku choroby przewlekłe ujęte  są w cenie wszystkich wyjazdów.

 Uwaga! Program jest ramowy. Kolejność zwiedzanych obiektów oraz miejscowości może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo do ewentualnych dopłat wynikających z tytułu zmiany kursu walut lub wzrostu cen paliw. Dopłata  do pokoju1-osobowego  170 €.

Cena pielgrzymki skalkulowana według cen obowiązujących w dniu 15-02-2024 przy minimum 40/45 uczestnikach.                                                           

 Przy zapisie - 800  zł; II wpłata do 26.05.2024 – 850 zł ; III wpłata do 16.06.2024 – 600 zł  + 180 € na realizację programu.