I TYDZIEŃ ADWENTU

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w środę – święto – św. Andrzeja Apostoła,

w sobotę – wspomn – św. Franciszka Ksawerego.

1. Od dzisiaj rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana, w którym przygotowujemy się na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz na Święta Bożego Narodzenia, w których czcimy jego pierwsze przyjście, gdy narodził się w Betlejem. Od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia w naszym kościele parafialnym będą o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w Roratach. Prosimy, aby dzieci przynosiły na Roraty lampiony oraz serca z dobrymi uczynkami. Msza św. wieczorna w czasie Adwentu od poniedziałku do piątku będzie o godz. 17.00.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabywać po Mszach św. w kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na ubezpieczenie kościołów naszej Parafii.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Roratach.
  4. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.00 Msza św. w intencji powołań.
  5. W piątek, pierwszym piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 17.00. Po Mszy św. roratniej Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  6. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych w domach ze spowiedzią i Komunią św. Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej można zgłaszać osoby chore, które nie mogą przyjść do kościoła, a chciałyby skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed Świętami Bożego Narodzenia wówczas w piątek także je odwiedzimy z posługa sakramentalną.
  7. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, po Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi.
  8. W sobotę 3 grudnia o godz. 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się nabożeństwo w duchu Taize, które poprowadzi zespół z Lubina. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od 15.30 do 16.30, w środę od 9.00 do 10.00 i w piątek od 15.00 do 16.00.
  10. W przyszłą niedzielę II Niedziela Adwentu, jak co roku po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie, aby wesprzeć katolików tam żyjących.
  11. W przyszłą niedzielę 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary patronki górnictwa, z tej racji na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlili za górników, emerytów i rencistów górnictwa oraz ich rodziny. Bardzo serdecznie zapraszamy górniczą brać.
  12. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
  13. W przyszłą niedzielę w kościele św. Mikołaja Odpust ku czci św. Mikołaja, patrona tej świątyni o godz. 13.00 Uroczysta Msza św. Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Janusza Leszczyńskiego Wicedziekana Dekanatu Nowogrodziec. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Osiedla Ołdrzychów i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za przyczynom Świętego Mikołaja.
  14. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Nowogrodźca oraz okolic na wystawę poświęconą twórczości Mistrza Tradycji – Marii Kidy oraz jej uczniów, która dobędzie się w Centrum Kultury i Sztuki MUZA 2 grudnia br. o godz. 17.00. Szczegóły dotyczące programu zawarte są na plakatach oraz na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Wstęp wolny, zapraszamy.