XVI TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek  – Święto – św. Marii Magdaleny,

we wtorek – Święto – św. Brygidy, patronki Europy,

w środę – wspomn – św. Kingi,

w czwartek – Święto – św. Jakuba Apostoła,

w piątek – wspomn – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

1. W czasie wakacji w lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne są w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00 i w kaplicy w Zabłociu o godz. 12.00, zaś w tygodniu Msze św. są w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00.
  2. W poniedziałek przypada Święto św. Marii Magdaleny, patronki Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty, w naszych modlitwach pamiętajmy o Siostrach Magdalenkach, szczególnie z naszego Klasztoru w Nowogrodźcu.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. Wspólnoty Dom Boży.
  4. We wtorek 23 lipca Nabożeństwo do bł. Siostry Rosarii i IX Towarzyszek po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania za przyczyną Błogosławionych Męczennic można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu po prawej stronie kościoła.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałek od 16.30 do 17.30, w środę od 9.30 do 10.00 i w piątek od 16.30 do 17.30.
  8. W przyszłą niedziele poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców: przy kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 10.30, przy kościele św. Mikołaja po Mszy św. o godz. 9.00 i przy kaplicy w Zabłociu po Mszy św. o godz. 12.00.
  9. Organizujemy w naszej Parafii Pielgrzymkę Autokarową do Częstochowy na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej w dniu 5 sierpnia. Koszt wyjazdu 80 zł, zapisy w zakrystii po Mszach św.
  10. W środę 24 lipca będziemy w naszej Parafii gościli Grupę nr 5 ze Zgorzelca, która podążać będzie pieszo na Jasną Górę w Częstochowie, jak co roku zatrzymują się oni w naszym kościele na Msze św. o godz. 9.00, a po Mszy św. częstujemy pielgrzymów śniadaniem. Prosimy o pomoc w przygotowaniu śniadania dla pielgrzymów, o godz. 7.30 na plebanii będziemy przygotowywali kanapki, prosimy także o upieczenie ciast.
  11. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na prace remontowe przy naszym kościele parafialnym, serdeczne Bóg zapłać.
  12. Potrzebujemy ziemi do obsypania placu kościelnego po wykonaniu kostki wokół kościoła, jeżeli ktoś posiada zbędą ziemię to prosimy o informację.

XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek  – wspomn – św. Marty, Marii i Łazarza,

w środę – wspomn – św. Ignacego z Loyoli,

w czwartek – wspomn – św. Alfonsa Marii Liguoriego.

2. Dzisiaj poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców: przy kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 10.30, przy kościele św. Mikołaja po Mszy św. o godz. 9.00 i przy kaplicy w Zabłociu po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. W ramach duchowego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od dzisiaj do przyszłej niedzieli codziennie o godz. 20.00 Apel Jasnogórski w naszym kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00.
  5. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.
  6. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 8.30 do 9.00 i od 17.00 do 18.00, o godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  7. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i po Mszy św. Litania Loretańska do Matki Bożej.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od 16.30 do 17.30, w środę od 9.30 do 10.00 i w piątek od 16.00 do 17.00.
  10. Wyjazd na Pielgrzymkę Autokarową do Częstochowy na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej o północy z 4 na 5 sierpnia (z niedzieli na poniedziałek).
  11. Organizujemy Pielgrzymkę do Meksyku w kwietniu przyszłego roku, plan Pielgrzymki wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz parafialnej stronie internetowej. Zapisy u Księdza Proboszcza.
  12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na prace remontowe przy naszym kościele parafialnym, serdeczne Bóg zapłać.