Wielkanoc

1. Dzisiaj Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 14.00 - Msza św. chrzcielna, (nie ma Mszy św. o godz. 18.00), w kościele św. Mikołaja i w Zabłociu o godz. 9.00.
  2. Jutro Drugi Dzień Świat Wielkanocnych Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w kościele św. Mikołaja i w Zabłociu o godz. 9.00.
  3. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocna. W piątek nie obowiązuje post.
  5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w środę o godz. 16.00 w kościele. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  7. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. wieczornej.
  8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele parafialnym Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia będą przeznaczone na Caritas Diecezji Legnickiej.
  10. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę od 9.00 do 10.00 i w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
  11. Żywy Różaniec organizuje konkurs plastyczny dla dzieci „Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski”, główną nagrodą jest wycieczka do Energylandu. Prace należy składać w przyszłą niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00 w salce na plebanii. Szczegół na tablicy ogłoszeń. Karty zgłoszeniowe do konkursu znajdują się w zakrystii.
  12. Ruch Szensztacki organizuje wyjazd do Krzeszowa na Kongres Rodzin w dniu 18 maja, zapraszamy członków Ruchu Szensztackiego i wszystkich chętnych do udziału w Kongresie.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. A także za przygotowanie Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji – Ciemnicy: Ks. Arturowi, Pani Sabinie Ślusarczyk, Panom Ireneuszowi Ślusarczykowi, Marianowi Kołodziejowi, Adamowi Sudoł, Andrzejowi Drąg, Michałowi Sobańskiemu, Rafałowi Kołodziej. Dziękujemy za ułożenie kwiatów i udekorowanie kościoła na Święta: Pani Elżbiecie Makuch i Pani Urszuli Krzywdzińskiej, dziękujemy za udział w Świętym Triduum Paschalnym, dziękujemy Panu Organiście, Chórowi „Harmonia”, Służbie Liturgicznej: ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., akolitom, kantorkom wykonującym psalmy, dziękujemy za udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta i prowadzenie stacji, a Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie Drogi Krzyżowej, dziękujemy Pocztom Sztandarowym, Panom, którzy prowadzili księdza i nieśli baldachim, wszystkim za okazaną pomoc i zaangażowanie – serdeczne Bóg zapłać.
  14. Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Świąteczne – niech Zmartwychwstały Pan błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, niech pusty grób umacnia wiarę i chroni przed złam, dodając sił duchowych i wsparcia w dobrym - chrześcijańskim życiu. Oby nowe życie wstąpiło w nas wraz ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa i przynosiło jak najwięcej radości, miłości i nadziei. Błogosławionych Świąt – Szczęść Boże.