ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – Święto – NMP Matki Kościoła,

we wtorek – wspomn – NMP Łaskawej,

w środę – wspomn – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

w czwartek – Święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

w piątek – wspomn – św. Bonifacego.

1. Dzisiaj Nabożeństwo majowe w naszym kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej.
  2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu, codziennie po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo czerwcowe.
  3. W poniedziałek Drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła, Msze św. w kościele parafialnym o godz. 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, a w Zabłociu o godz. 16.30.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. wieczornej będziemy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  7. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
  9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
  10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę od 9.00 do 10.00 i w piątek od 16.00 do 17.00. Powracamy do normalnego funkcjonowania Kancelarii parafialnej.
  11. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII a i pierwszej części VIII c w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele parafialnym, zaś z klasy VIII b i drugiej części VIII c w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele parafialnym.
  12. Od przyszłej soboty 6 czerwca wznawiamy kurs przedmałżeński dla narzeczonych, który został przerwany przez pandemię koronawiru, narzeczonych, którzy rozpoczęli kurs zapraszamy w 6 czerwca o godz. 19.00 do salki katechetycznej w Nowogrodźcu, obowiązują na spotkaniach maseczki zakrywające usta i nos.
  13. Według nowego Zarządzenia Biskupa legnickiego została odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pozostaje ona aktualna wobec osób z objawami infekcji.
  14. Według najnowszych rozporządzeń państwowych od 30 maja zostaje zniesiony limit wiernych, którzy mogą uczestniczyć w Mszy św. Obowiązuje nadal obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach.