Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY

 1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – Święto – św. Stanisława Kostki,

w środę – Święto – Rocznica Poświęcenia Katedry w Legnicy,

w czwartek – Święto – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

w sobotę – wspomn – św. Pio z Pietrelciny.

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 w kościele parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci z kl. I, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii św. Rodzice przynoszą wypełnione deklaracje.
 2. Dzisiaj Dekanalne Święto Dzieci i Młodzieży. Zaprosiliśmy do nas Księdza Jakuba Bartczaka, znanego rapera w sutannie, aby posłuchać na żywo dobrej muzyki chrześcijańskiej z przesłaniem. Będzie można także poznać grupy m.in. Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, których reprezentanci przyjadą do nas z całej diecezji. Z tej okazji zapraszamy parafian, a w sposób szczególny dzieci i młodzież z rodzicami do Centrum Kultury i Sztuki "Muza" w Nowogrodźcu od godz. 15.00 na koncert ewangelizacyjny. Rozpoczniemy nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Nie zabraknie relikwii świętego Stanisława Kostki i błogosławionej Karoliny, patronów dzieci i młodzieży! Po koncercie będzie można nabyć płyty Ks. Jakuba. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Ruchu Szensztackiego z kapliczkami Matki Bożej Pielgrzymującej, pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Ruch Szensztacki.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. Wspólnoty Dom Boży.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. Uczniowie klas 6-8 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania uczestniczą w co miesięcznych spotkaniach. We wrześniu kandydaci do bierzmowania uczestniczą w koncercie ewangelizacyjnym dzisiaj od godz. 15.00. 
 8. Uczniowie klas 6. którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej Parafii pobierają deklarację w zakrystii i wypełnione składają do jutra 18 września Księdzu Karolowi. 
 9. Kandydaci na Ministrantów mają spotkania w piątki o godz. 16.00 w salce parafialnej. Zapraszamy chłopców od klasy I do tej niezwykłej przygody z Panem Jezusem. Służba Liturgiczna swoje spotkania odbywa w czwartki po wieczornej Mszy św. Schola parafialna "Dźwięczne Nutki" spotyka się w czwartki o godz. 16.00 na plebanii, zaś KSM spotyka się w soboty o godz. 16.00.
 10. Organizujemy Pielgrzymkę do Krzeszowa na spotkanie Żywego Różańca Diecezji Legnickiej w dniu 7 października, koszt wyjazdu 30 zł, zapisy w zakrystii po Mszach św.