II TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w czwartek – Święto – św. Kazimierza Królewicza.

1. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby misji – Ad Gentes, Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  1. Spotkanie dla uczniów klasy VIII przygotowujących się do Bierzmowania we wtorek o godz. 18.45 w kościele.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  1. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Kapłańskiej z modlitwą o powalania kapłańskie, zakonne i misyjne, o godz. 18.00 Msza św. o powołania.
  1. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 8.30 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.
  1. W piątek Drogi Krzyżowe, w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. wieczorna, w kaplicy w Zabłociu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  1. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny.
  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
  1. Na bocznych ołtarzach zostały wyłożone koperty na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. Intencje mszalne można zamawiać po Mszach św. w zakrystii.
  1. W sprawach kancelaryjnych prosimy o telefoniczne umawianie się z księdzem.
  1. Rekolekcje Wielkopostna w naszej Parafii zaplanowaliśmy od 5 niedzieli Wielkiego Postu 21 marca do środy 24 marca. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przy wyjściu z kościoła.

III TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj w kościele parafialnym o godz. 17.00, bezpośrednio po zakończeniu Gorzkich Żali Msza św. wieczorna. Tak będzie przez cały Wielki Post.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie o godz. 18.30 do sali na plebanii.
  1. Na bocznych ołtarzach znajdują się koperty na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary już złożone.
  1. Intencje mszalne można zamawiać po Mszach św. w zakrystii.
  1. W sprawach kancelaryjnych prosimy o telefoniczne umawianie się z księdzem.
  1. Osoby chore w domach, które chciałyby przed Wielkanocą skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. można zgłaszać w zakrystii po Mszach św., systematycznie w miarę możliwości będziemy odwiedzać tych chorych.
  1. Rekolekcje Wielkopostna w naszej Parafii zaplanowaliśmy od 5 niedzieli Wielkiego Postu czyli od 21 marca do środy 24 marca. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przy wyjściu z kościoła.
  1. W zakrystii można zgłaszać rodziny, które chciałyby, aby po Wielkanocy ksiądz odwiedził ich z Wizytą Duszpasterską i błogosławieństwem domu. Zapowiadaliśmy przed Świętami Bożego Narodzenia, że będzie taka możliwość. Po Niedzieli Miłosierdzia, będziemy odwiedzali takie rodziny.