NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – wspomn  – św. Brata Alberta Chmielowskiego,

w czwartek – Uroczystość – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało,

w piątek – wspomn – św. Alojzego Gonzagi.

1. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym codziennie po Mszy św. wieczornej.
  2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rodzin Szensztackich, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z kapliczkami Matki Bożej na Mszę św.
  3. W środę zakończenie Roku Szkolnego, o godz. 8.00 w kościele parafialnym Msza św. w intencji dziękczynnej za cały rok szkolny, zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy. Uczniów kl. VI i VII prosimy o przyniesienie zeszytów z przygotowania do Bierzmowania.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 11.00 i 18.00 w kościele św. Mikołaja oraz w Zabłociu o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła parafialnego procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ulicami naszego Miasta. Przejdziemy ul. Kościelną, Strzelecką, Rynek, Bolesławiecką i 1-go Maja. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: ołtarz I przy Figurze św. Jana Nepomucena mieszkańcy ul. Ołdrzychowskiej, ołtarz II na skrzyżowaniu ul. Bolesławieckiej i 1-go Maja Strażacy OSP w Nowogrodźcu, ołtarz III przy ul. 1-go Maja mieszkańcy Milikowa, ołtarz IV przy Krzyżu Misyjnym mieszkańcy Zabłocia, ul. Nowogrodzkiej i Kolonii Milików. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien domów na trasie Procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy na Procesję wszystkich Parafian, Poczty Sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele – zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym i Szkoły Podstawowej do sypania kwiatów. Prosimy także jeżeli ktoś ma kwiaty w ogródku o przyniesienie ich w środę po wieczornej Mszy św.
  6. Od piątku przez tydzień Oktawa Bożego Ciała, po Mszach św. wieczornych procesja eucharystyczna wokół kościoła parafialnego.
  7. Dzisiaj Festyn Parafialny, który odbędzie się na placu przy Domu Dziennego Pobytu przy ul. Asnyka. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Festyn, rozpoczęcie o godz. 15.00. Wystąpią: dzieci z Przedszkola, uczniowie Szkoły Podstawowej, „Milikowianki z kapelą”, Orkiestra Dęta z Nowogrodźca, o godz. 17.00 Koncert Ewangelizacyjny Zespołu „Nazaret” z Lubina. Upieczone ciasta Festyn prosimy dostarczyć od godz. 10.00 do Domu Dziennego Pobytu przy ul. Asnyka. Po Mszach św. są rozprowadzane cegiełki na ogrzewanie ławek w kościele parafialnym w cenie 5 zł.
  8. W przyszłą niedzielę 23 czerwca Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela w Zabłociu, Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 13.00, której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Sikora Proboszcz z Czerwonej Wody.
  9. Za dwa tygodnie w niedzielę 30 czerwca Odpust Parafialny ku czci św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 13.00 w kościele parafialnym.