XIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomn – św. Ireneusza,

w środę – uroczystość – św. Ap. Piotra i Pawła.

1. Dzisiaj Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela w kaplicy w Zabłociu. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 13.00, której będzie przewodniczył Ks. Jacek Saładucha Proboszcz z Zebrzydowej.
  2. Nabożeństwo czerwcowe są w kościele parafialnym do czwartku po Mszach św. wieczornych.
  3. W środę Odpust Parafialny ku czci św. Ap. Piotra i Pawła, Patronów naszej Parafii. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. Opustowa pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Będzie to także dziękczynienie za Beatyfikację Błogosławionej Siostry Rosarii z udziałem Sióstr Elżbietanek, Sióstr Magdalenek i Sióstr Adoratorek. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania Odpustu parafialnego oraz dziękczynienia za Beatyfikację. Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów, zapraszamy także poczty sztandarowe i wszystkich na Procesję.
  4. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 8.30 do 9.00 i od 17.00 do 18.00, o godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa , a po niej Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  5. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 Litania Loretańska do NMP.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.30 do 17.30, w środę od godz. 9.30 do 10.00 i piątek od godz. 16.00 do 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
  8. Od jutra 27 czerwca przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. w naszej Parafii. W lipcu i sierpniu w niedzielę Msze św. będą w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, a w kaplicy w Zabłociu o godz. 12.00. W dni powszednie Msze św. będą w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wszystkich kościołach w naszej Parafii odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu Julki Faltyn, obecnie potrzebne są pieniądze na szczepionkę, którą dziecko musi otrzymać, aby nie nastąpiło wznowieni choroby nowotworowej. Z góry serdeczne podziękowania za wszelką pomoc.

XIV TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w środę – wspomn – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

w piątek – wspomn – św. Jana z Dukli.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  1. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.
  1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałek od godz. 16.30 do 17.30, w środę od godz. 9.30 do 10.00 i piątek od godz. 16.30 do 17.30.
  1. W lipcu i sierpniu w niedzielę Msze św. są w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, a w kaplicy w Zabłociu o godz. 12.00. W dni powszednie Msze św. są w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00.
  1. Dzisiaj po Mszach św. przy wszystkich kościołach w naszej Parafii odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu Julki Faltyn, obecnie potrzebne są pieniądze na szczepionkę, którą dziecko musi otrzymać, aby nie nastąpiło wznowieni choroby nowotworowej. Z góry serdeczne podziękowania za wszelką pomoc.
  1. Wraz z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu Festynu Parafialnego w niedzielę 18 września, zazwyczaj organizowaliśmy go z okazji Odpustu, ale ze względu na wiele Uroczystości postanowiliśmy go przenieść na wrzesień. Już dzisiaj prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego Festynu, mile widziane wszelki pomysły i zaangażowanie. Prosimy także o fanty na loterię. Dochód z Festynu chcemy przeznaczyć na urządzenie kaplicę bł. Siostry Rosarii w naszym kościele parafialnym.