III NIEDZIELA ADWENTU

1. Roraty od poniedziałku do piątku w naszym kościele parafialnym o godz. 17.00. W sobotę Roraty o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tym modlitewnym oczekiwaniu na przyjście Pana. Prosimy, aby dzieci przynosiły na Roraty lampiony oraz serca z dobrymi uczynkami. W piątek zapraszamy dzieci z planszami na które naklejają obrazki z Rorat.
  2. We wtorek 18 grudnia o godz. 17.00 Msza św. w intencji Rodzin Szensztackich. Zapraszamy wszystkich członków Ruchu Szensztackiego z kapliczkami Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Ruch Szensztacki.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. roratniej.
  4. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. na Święta w piątek po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
  5. W sobotę 22 grudnia przed południem odwiedzimy chorych w domach ze spowiedzią i Komunia świąteczną. Odwiedzimy chorych, których księża odwiedzają w I-e piątki miesiąca, ale także tych, którzy z racji Świąt Bożego Narodzenia, pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunie św. Prosimy o zgłaszanie adresów osób chorych w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
  6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po Mszach św. w kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ubezpieczenie kościołów naszej Parafii.
  7. Dzisiaj po Mszach św. przy kościele można nabyć figurki gipsowe, ofiary złożone za figurki będą przeznaczone na powstającą w Ocicach Izbę Pamięci Sługi Bożego Ks. Antoniego Dujlovica męczennika z Gumiery oraz przybyłych z byłej Jugosławii Polaków. Jednocześnie organizatorzy Izby Pamięci proszą, jeżeli ktoś posiada stare zdjęcia lub dokumenty z byłej Jugosławii, o ofiarowanie oryginałów lub odbitek czy kpi do tejże Izby Pamięci.
  8. Dzisiaj po Mszach św. w przedsionku kościoła ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary za sianko są przeznaczone dla Służby Liturgicznej.
  9. 20 grudnia br. Burmistrz Nowogrodźca oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu serdecznie zapraszają na Kolędę w Nowogrodźcu, która odbędzie się na placu przy GCKiS w Nowogrodźcu. W programie: wspólne kolędowanie, składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, żywa szopka Bożonarodzeniowa, kiermasz świąteczny. Szczegóły dotyczące programy znajdują się na plakatach oraz stronach internetowych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.
  10. Komunikat Policji: Lekceważenie podstawowych zasad przez pieszych oraz rowerzystów doprowadza często do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Należy pamiętać, że kierowca widzi osobę poruszającą się po drodze z odległości kilku metrów. Wystarczy jednak, że rowerzysta będzie miał włączone światła, a pieszy założy element odblaskowy i już staną się bardziej widoczni. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu apeluje przede wszystkim o:

- rozwagę podczas korzystania z przejść dla pieszych,

- korzystanie z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym,

- nie wychodzenie na jezdnię zza innego pojazdu,

- podczas jazdy rowerem, dla własnego bezpieczeństwa, należy zawsze mieć włączone światło z przodu i tyłu.