XXVI TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – wspomn – św. Wacława,

we wtorek – Święto – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

w środę – wspomn – św. Hieronima,

w czwartek – wspomn – św. Teresy od Dzieciatka Jezus,

w piątek – wspomn – św. Aniołów Stróżów.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie, która zawsze odbywała się podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek oraz na wsparcie uchodźców znajdujących się w obozach w Grecji.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym codziennie odmawiamy wspólnie Różaniec. W kościele parafialnym codzienna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej, a szczególnie dzieci i młodzież: przedszkolaków i kl. I w poniedziałek, kl. II i III we wtorek, kl. IV i V w środę, kl. VI i VII w czwartek, kl. VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych w piątek.
  4. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, na modlitwie różańcowej będziemy modlili się szczególnie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.
  5. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych w domach ze spowiedzią i Komunia św.
  7. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Bardzo serdecznie na tą Mszę św. zapraszamy członkinie i członków Żywego Różańca. To z racji, że w pierwszą sobotę października Żywy Różaniec naszej Diecezji Legnickiej gromadzi się w Krzeszowie, ze względu na pandemie nie chcemy ryzykować wyjazdu do Krzeszowa, dlatego chcemy zaprosić Żywy Różaniec do naszego kościoła parafialnego. Po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa i konferencja. Zakończymy spotkanie Żywego Różańca Zmianą Tajemnic.
  8. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 12.00 poświecenie i wręczenie Różańców dla dzieci z kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  9. W przyszłą niedzielę 4 października w naszej Parafii rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w salce na plebani o godz. 16.00, zapraszamy narzeczonych, którzy planują ślub kościelny do udziału w kursie.
  10. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 17.00 w salce na plebanii.
  11. Spotkanie scholii w piątek o godz. 16.00 w salce na plebanii, zapraszamy chętne dziewczynki do śpiewu.
  12. Spotkanie Koła Misyjno-Charytatywnego z Siostrą Renatą w czwartek o godz. 15.30 w salce na plebanii.
  13. Zapraszamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym Alpha, który rozpocznie się 2 października w salce na plebanii. Informacje na plakatach.
  14. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka na pomoc rodzinom z Czernej poszkodowanym podczas pożaru domu, zebrano 4986 PLN i 5 euro. Pieniądze zostały przekazane Księdzu Proboszczowi z Gierałtowa. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.