XXXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomn – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  1. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św.
  1. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  1. W czasie pandemii w naszym kościele parafialnym może przebywać maksymalnie 66 osób, w kościele św. Mikołaja 18 osób, a w kaplicy w Zabłociu 21 osób. Należy w kościołach nosić maseczki, które zakrywają usta i nos. Wierni wchodzący do kościoła powinni dezynfekować ręce. Prosimy także o zachowywanie dystansu 2 metrów pomiędzy osobami w kościele.
  1. Kancelaria parafialna jest nieczynna poza sprawami losowymi i niecierpiącymi zwłoki, aby je załatwić należy wcześniej umówić się z księdzem telefonicznie.
  1. Do odwołania są zawieszone wszystkie spotkania w naszej Parafii.
  1. Intencje mszalne można zamawiać po Mszach św. w zakrystii.
  1. Decyzją Biskupa legnickiego od jutra z naszej Parafii odchodzi nasz wikariusz Ks. Artur Węgiel, który został zamianowany Proboszczem Parafii Grabiszyce. Bardzo dziękujemy Ks. Arturowi za cztery i pól letnią posługę w naszej Parafii, za gorliwą i zaangażowana pracę w duszpasterstwie i katechizacji. Gratulujemy awansu i życzymy Bożych łask i wsparcia Ducha św. oraz opieki Matki Bożej w posłudze Proboszcza w nowej Parafii. Ze względu na pandemię nie możemy urządzić specjalnego pożegnania, ale na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy Ks. Artura.
  1. Od jutra do naszej Parafii został skierowany rezydent Ks. Paweł Jagusz.
  1. Za dwa tygodnie 6 grudnia będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Mikołaja w naszym kościele pomocniczym pw. św. Mikołaja. Ze względu na czas pandemii nie możemy urządzić Odpustu tak, jak normalnie, ale o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa w intencji mieszkańców Osiedla Ołdrzychów, którzy modlą się i przyjmują sakramenty w kościele św. Mikołaja.