XVI TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w czwartek – Święto – św. Marii Magdaleny,

w piątek – Święto – św. Brygidy – Patronki Europy,

w sobotę – wspomn – św. Kingi.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po wieczornej Mszy św.
  1. W przyszła niedzielę poświecenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa Patrona Kierowców przy kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 10.30, przy kościele św. Mikołaja po Mszy św. o godz. 9.00, przy kaplicy w Zabłociu po Mszy św. o godz. 12.00.
  1. Intencje mszalne można zamawiać po Mszach św. w zakrystii.
  1. W lipcu i sierpniu Msze św. są w następującym porządku: w niedzielę w kościele parafia o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, w Zabłociu o godz. 12.00, w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00.
  1. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od 16.30 do 17.30 i w środę od 9.30 do 10.00.
  1. W dniu 24 lipca (sobota) przyjdzie do nas grupa nr 5 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej, która będzie zmierzała ze Zgorzelca do Legnicy. Przewodnik grupy 5 zwrócił się z prośbą o możliwość przenocowania w naszej Parafii około 40 osób z 24 na 25 lipca. Prosimy o przyjęcie pielgrzymów do swoich domów. Rodziny, które chcą udzielić noclegu prosimy, aby zgłaszały swoje adresy w zakrystii po Mszach św.
  1. W dniach 31 lipca – 7 sierpnia w naszej Parafii odbędzie się nawiedzenie Obrazu św. Józefa w ramach Diecezjalnej Peregrynacji Obrazu św. Józefa w związku z Jubileuszowym Rokiem św. Józefa. Będzie to szczególna okazja do uzyskania Odpustu związanego z Jubileuszowym Rokiem św. Józefa. Już dzisiaj zapowiadamy to wydarzenie i zachęcamy do skorzystania z tej Peregrynacji, szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – wspomn – św. Joachima i Anny,

w czwartek – wspomn – św. Marty,

w sobotę – wspomn – św. Ignacego z Loyoli.

1. Dzisiaj poświecenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa Patrona Kierowców przy kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 10.30, przy kościele św. Mikołaja po Mszy św. o godz. 9.00, przy kaplicy w Zabłociu po Mszy św. o godz. 12.00.
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Europie przez nawałnice. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  4. Od czwartku w naszym kościele parafialnym o godz. 20.00 Apele Jasnogórskie w ramach duchowego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Legnickiej na Jasną Górę.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po wieczornej Mszy św.
  6. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
  7. W lipcu i sierpniu Msze św. są w następującym porządku: w niedzielę w kościele parafia o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, w Zabłociu o godz. 12.00, w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00.
  8. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od 16.30 do 17.30 i w środę od 9.30 do 10.00.
  9. Od soboty 31 lipca do soboty 7 sierpnia w naszej Parafii odbędzie się Nawiedzenie Obrazu św. Józefa w ramach Diecezjalnej Peregrynacji Obrazu św. Józefa w związku z Jubileuszowym Rokiem św. Józefa. Program przedstawia się następująco: W sobotę 31 lipca o godz. 17.30 powitanie Obrazu św. Józefa w naszym Dekanacie i naszym kościele parafialnym, o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na powitanie Obrazu, o godz. 20.00 Apel Jasnogórski z Maryja i św. Józefem. W niedzielę 1 sierpnia będziemy modlili się za wszystkie rodziny naszego Dekanatu i naszej Parafii, na Mszach św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00 akt zawierzenia rodzin Świętemu Józefowi, o godz. 20.00 Apel Jasnogórski z Maryja i św. Józefem. W poniedziałek 2 sierpnia dzień modlitw za narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa o godz. 9.00 – Eucharystia za narzeczonych i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa, o 18.00 – Eucharystia z udziałem Parafii Świętego Krzyża w Zebrzydowej, a o 20.00 – Apel Jasnogórski z Maryją i Świętym Józefem. We wtorek 3 sierpnia dzień modlitw za osoby chore, samotne i w podeszłym wieku, o godz. 9.00 – Eucharystia z namaszczeniem chorych, o 18.00 – Eucharystia z udziałem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźniku, a o 20.00 – Apel Jasnogórski z Maryją i Świętym Józefem. W środę 4 sierpnia dzień modlitw za matki w stanie błogosławionym i rodziców oczekujących potomstwa, o godz. 9.00 – Eucharystia z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa, o 18.00 – Eucharystia z udziałem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie, a o 20.00 – Apel Jasnogórski z Maryją i Świętym Józefem. W czwartek 5 sierpnia dzień modlitw za małżonków w podeszłym wieku, za wdowców i wdowy, o godz. 9.00 – Eucharystia za zmarłych współmałżonków, od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, o 18.00 – Eucharystia z udziałem Parafii Świętego Antoniego w Gierałtowie, a o 20.00 – Apel Jasnogórski z Maryją i Świętym Józefem. W piątek 6 sierpnia dzień modlitw za całą wspólnotę dekanalną i parafialną, od godz. 8.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, o godz. 9.00 – Eucharystia z aktem zawierzenia Parafii św. Józefowi, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, o 18.00 – Eucharystia z udziałem Parafii Św. Ap Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20.00 – Apel Jasnogórski z Maryją i Świętym Józefem. W sobotę 7 sierpnia o godz. 9.00 Eucharystia z błogosławieństwem dzieci, o godz. 16.00 Nabożeństwo ku czci św. Józefa z pożegnaniem Obrazu. Program jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła oraz na naszej parafialnej stronie internetowej parafianowogrodziec.pl. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nawiedzeniu Obrazu św. Józefa w naszym Dekanacie i naszej Parafii.