Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRUJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – wspomn – św. Bonifacego,

w czwartek – Uroczystość – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej Parafii Uroczystość Bierzmowania dla młodzieży kl. VIII, którego udzieli Wikariusz Biskupi – Ksiądz Prałat Leopold Rzodkiewicz.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym codziennie po wieczornej Mszy św.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 11.00 i 18.00, w kościele św. Mikołaja i w kaplicy w Zabłociu o godz. 9.00.
 6. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego kościoła parafialnego ulicami naszego Miasta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziały w Procesji Bożego Ciała, zapraszamy poczty sztandarowe i dzieci w strojach komunijnych oraz dziewczynki do sypania kwiatów w wieku przedszkolnym oraz z I, II i III klasy szkoły podstawowej. Prosimy o przystrojenie okien na trasie Procesji Bożego Ciała.
 7. Próba sypania kwiatów w poniedziałek i środę o godz. 16.30 przy kościele parafialnym. Prosimy także o kwiaty do sypanie na Procesji.
 8. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy na Procesje Bożego Ciała: ołtarz I przy figurze św. Jana Nepomucena – mieszkańcy ul. Słowackiego, Łąkowej, Leśnej i Zielonej; ołtarz II przy ul. Bolesławieckiej – mieszkańcy ul. Asnyka; ołtarz III przy ul. 1-go Maja – mieszkańcy Milikowa; ołtarz IV przy Krzyżu Misyjnym – mieszkańcy Zabłocia, ul. Nowogrodzkiej i Kolonii Milików.
 9. Od piątku Oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej Procesja Eucharystyczna wokół kościoła parafialnego, bardzo serdecznie zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym Prymicje Ks. Kamila Dąbala, który został ochrzczony w naszym kościele. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Prymicjant udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, bardzo serdecznie zapraszamy.
 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do 17.30, a w środę od 9.00 do 10.00.
 12. Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej po ukończeniu Kursu Ceremoniarskiego dwóch lektorów Jakub Antoniszyn i Filip Martinowski zostali ustanowieni ceremoniarzami, gratulujemy im awansu w strukturach Służby Liturgicznej.