VI TYDZIEŃ WIELKANOCNY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomn – NMP Wspomożycielki Wiernych,

w czwartek – wspomn – św. Filipa Nereusza.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy III, zaś na Mszy św. o godz. 12.00 Rocznica I-ej Komunii św. dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-ej Komunii św.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo majowe połączone z Nabożeństwem pierwszokomunijnym o godz. 16.00.
  3. Od poniedziałku Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
  4. Od poniedziałku do piątku Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych, dzieci w strojach komunijnych przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  6. W sobotę na Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Parafialne Misje Święte, które potrwają do niedzieli 5 czerwca. W sobotę na Mszy św. wieczornej przywitanie Misjonarzy, którzy będą głosili Misje Święte i pierwsza nauka misyjna. W przyszłą niedziele nauki misyjne na wszystkich Mszach św. Program misji znajduje się w przedsionku kościoła.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w środę od godz. 9.00 do 10.00.
  8. Przygotowujemy się do Beatyfikacji Siostry Rosarii – męczennicy, która spoczywa na Cmentarzy przy ul. Sienkiewicza w Nowogrodźcu, odbędzie się ona w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 11 czerwca 2022 r. o godz. 11.00. Organizujemy wyjazd autokarem na Beatyfikacje, zapisy dla chętnych na wyjazd w zakrystii po Mszach św. koszt wyjazdu 60 zł.
  9. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu serdecznie zaprasza od 25 do 29 maja do Centrum Kultury i Sztuki Muza w Nowogrodźcu na koncerty w ramach 14. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka u Józefa Ignacego Schnabla”. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące programu są na plakatach i stronach internetowych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.
  10. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19.00 na plebanii.