XXXII NIEDZIELA ZWYKŁ

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomn – św. Jozafata, we wtorek – wspomn – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę – wspomn – św. Elżbiety Węgierskiej.
  1. Dzisiaj przypada 100 rocznica Odzyskania Niepodległości - Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.30 w kościele parafialnym, o godz. 10.15 w kościele parafialnym zostanie odczytany Apel Poległych. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę.
  2. We wtorek spotkania w ramach przygotowania do Bierzmowania: kl. VIII o godz. 17.00, kl. III Gimnazjum po Mszy św. wieczornej.
  3. Spotkanie dla dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w środę o godz. 16.00 w salce na plebanii.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. W sobotę przypada 11 rocz. śmierci śp. Ks. Jana Słomki. Msza św. w intencji zmarłego byłego Księdza Proboszcza i Dziekana w sobotę o godz. 18.00.
  6. Modlitwa wypominkowa za zmarłych w tym tygodniu w następującym porządku:

w kościele parafialnym o godz. 17.30:

1. XI (poniedziałek) – kartki z ul. Różana, Rynek, Strzelecka, Szkolna, Szpitalna, Wesoła i Ogrodowa
  2. XI (wtorek) – kartki z ul. Sienkiewicza, Brzozowa, Bukowa, Lipowa, Morelowa, Jodłowa, Dębowa, Wisnowa, Grabowa i Słoneczna
  3. XI (środa) – kartki z ul. 1-go Maja, Norwida, Kol. Milików i Klasztorna
  4. XI (czwartek) – kartki z Milików (cz. II)
  5. XI (piątek) – kartki bez adresu.

w Zabłociu:

w niedzielę 18 XI po Mszy św. – druga część wypominek

1. W przyszłą niedzielę 18 listopada na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlili się za Rodziny Szensztackie, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich członków Ruchu Szensztackiego z kapliczkami Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Ruch Szensztacki.
  2. W przyszłą niedziele będziemy gościli w naszej Parafii kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Klerycy będą rozprowadzali po Mszach św. kalendarze seminaryjne na 2019 rok.
  3. Ruch Szensztacki organizuje Dzień Skupienia w Bolesławcu w Parafii św. Cyryla i Metodego w sobotę 17 listopada. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału w Dniu Skupienia.
  4. W drugim tygodniu Ferii zimowych organizujemy Szkółkę Narciarską dla dzieci i młodzieży, zapisy po wpłaceniu zaliczki 100 zł. Zostało jeszcze kilka miejsc.
  5. Siostry Magdalenki od pokuty serdecznie zapraszają kobiety na spotkania formacyjne, które będzie odbywało się w klasztorze przy ul. Wrocławskiej 17 w Lubaniu. Pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce 17 listopada o godz. 10.00.