IV TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomn – św. Jana Bosko,

w czwartek – Święto – Ofiarowania Pańskiego.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jeden zero dla nieba” w wykonaniu uczniów naszej Szkoły Podstawowej.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które trzeci rok przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
  3. Spotkanie dla ks. VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 16.30 w salce na plebanii.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej, jest to dzień Życia Konsekrowanego, w naszych modlitwach pamiętajmy o siostrach i braciach zakonnych, szczególnie o Siostrach Magdalenkach z naszego klasztoru w Nowogrodźcu. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 10.30 i 18.00, w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00, w kaplicy w Zabłociu o godz. 16.30. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tace w Święto Ofiarowania Pańskiego przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.
  6. W Święto Ofiarowania Pańskiego odpust zupełny pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać członkowie Żywego Różańca.
  7. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, przed Mszą św. od godz. 17.30 w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.
  8. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone świece dla dzieci, które trzeci rok przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci z rodzicami 2 lutego na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. zostaną dzieciom wręczone świece komunijne.
  9. Po przerwie związanej z pandemią wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego, osoby zainteresowane poznawaniem Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie w czwartek 2 lutego o godz. 19.00 od salki na plebanii.
  10. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo pierwszopiątkowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  11. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła po Mszach św. błogosławieństwo świecami.
  12. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, Msza św. o godz. 7.00 o Niepokalanym Sercu NMP, po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  13. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od 16.30 do 17.30, w środę od 9.00 do 10.00 i w piątek od 16.00 do 17.00.
  14. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
  15. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty, na Mszach św. poświecenie wody i chleba.