NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy przeżywali tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa. Niestety w skutek pandemii nie możemy jak co roku przeżywać te zbawcze zdarzenia wspólnie we wspólnocie parafialnej w świątyni. Jednak pomimo nadzwyczajnej sytuacji włączmy się duchowo w przeżywanie Wielkiego Tygodnia, podejmijmy więcej modlitwy indywidualnej i rodzinnej, przyjmujmy Komunię św. duchowo, włączajmy się w modlitwę Wspólnoty Kościoła poprzez transmisje telewizyjne czy radiowe, także poprzez Internet: transmisje z naszego kościoła parafialnego można będzie obejrzeć poprzez naszą stronę internetową: parafianowogrodziec.pl.
  2. Dzisiaj w Niedzielę Palmową można obejrzeć transmisje Mszy św. z naszego kościoła parafialnego o godz. 10.30 na naszej internetowej stronie parafialnej: parafianowogrodziec.pl
  3. Dzisiaj Gorzkich żali nie będzie.
  4. Triduum Paschalne:
  • Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym o godz. 18.00, transmisja rozpocznie się o godz. 17.55 na naszej stronie internetowej: parafianowogrodziec.pl, niestety uczestniczyć w niej będą mogli tylko usługujący, bez udziału wiernych. Po Mszy św. od godz. 19.00 do 22.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym, prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa w kościele może być maksymalnie 5 osób;
  • Wielki Piątek: Droga Krzyżowa transmitowana na naszej stronie internetowej o godz. 12.00;

Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele parafialnym, transmisja rozpocznie się o godz. 17.55 na naszej stronie internetowej: parafianowogrodziec.pl, niestety uczestniczyć w nim będą mogli tylko usługujący, bez udziału wiernych. Po Nabożeństwie od godz. 19.00 do 22.00 możliwość adoracji przy Bożym Grobie w kościele parafialnym, prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa w kościele może być maksymalnie 5 osób.

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia;

• Wielka Sobota: adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8.00 do 19.00, prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa w kościele może być maksymalnie 5 osób.

Nie będzie poświecenia pokarmów – obrzęd Błogosławienia stołu podczas Śniadania Wielkanocnego znajduje się na naszej stronie internetowej: parafianowogrodziec.pl;

• Wigilia Paschalna rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 w kościele parafialnym, transmisja rozpocznie się o godz. 19.55 na naszej stronie internetowej parafianowogrodziec.pl, niestety uczestniczyć w niej będą mogli tylko usługujący, bez udziału wiernych.
  1. W przyszłą niedzielę Niedziela Wielkanocna Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 12.00, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, w kościele św. Mikołaja i w Zabłociu o godz. 9.00. Msza św. o godz. 10.30 z naszego kościoła parafialnego będzie  transmitowana przez naszą internetową stronę parafialną.
  2. Kancelaria parafialna przez czas pandemii będzie nieczynna, w sprawach pilnych prosimy o telefoniczne umówienie się z księdzem.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary które są wpłacane na konto naszej Parafii na rzecz utrzymania Parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu – Bóg zapłać.
  4. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00. Prosimy o zachowanie odległości pomiędzy oczekującymi do spowiedzi i oczekiwanie przed kościołem na wyjście osoby, która się wyspowiadała, wówczas wchodzi następna osoba.
  5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej codziennie o godz. 20.30 w swoich domach w intencji o ustąpienie epidemii i dar zdrowia dla chorych oraz o siłę i opiekę Bożą dla Służby Zdrowia, siostry zakonne i księża odmawiamy w tym czasie Różaniec w kościele.
  6. Do nabycia w zakrystii prasa katolicka: „Niedziela”. Można także w zakrystii nabyć Paschaliki, rozprowadzane jak co roku przez Caritas Diecezji Legnickiej: duże po 12 zł, małe po 6 zł. Paschaliki będzie można zapalić w swoich domach podczas Wigilii Paschalnej, gdy będziemy w kościele zapalali Paschał, a także podczas Śniadania Wielkanocnego, będą one znakiem Chrystusa Zmartwychwstałego w naszych domach.